ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Can dostlarımızın yanındayız

Can dostlarımızın yanındayız

Can dostlarımızın yanındayız

Belediyemiz basın halkla ilişkiler bürosu son zamanlarda sosyal medyada çıkan, sokak hayvanlarına zarar verildiği yönündeki haberler ile ilgili bir bilgilendirme yazısı paylaştı.

Paylaşılan yazıda; haberlerden ötürü duyulan üzüntü dile getirilirken, iki yıl önce de çıkan aynı haberlerin tekrar gündeme gelmesinin manidar olduğu ve bu durumun şiddetle kınandığı belirtildi.

Basın yayın servisimize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı,”Hadis-i Şerif’te buyrulduğu gibi ‘Merhamet Eden Merhamet Bulur’ can dostlarımıza sahip çıkarsak merhamete layık olabiliriz” dedi. Bu tarz görsellere internet üzerinden kolayca ulaşılabildiğini ve bu yöntemle art niyetli paylaşımlar yapıldığını belirten Başkanımız Çakıcı, “Belediye olarak 2017 yılında can dostu hayvanlarımızın gündelik hayatlarını kolaylaştırmak ve doğada var olma koşullarını iyileştirmek amacıyla hizmete sunduğumuz ‘Hayvan Ambulansı’’ Köpek Evi’’Kedi Evi’’Kuş Evi’’Hayvan Sulukları’ gibi birçok hizmet ile can dostlarımızın yanında olduk. Veteriner hekimlerimiz sokak hayvanlarının aşılama,küpeleme,kısırlaştırma ve periyodik olarak bakımlarını da gerçekleştirmektedir.  Kamuoyu da yapmış olduğumuz bu çalışmaları yakından takip etmektedir” şeklinde konuştu. 

Ayrıca haberleri çıkaran kişi ve kurumlar hakkında yasal işlem başlatılacağı da bildirildi.

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18