ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Boyabat güreşleri TEK RUMELİ TV'den canlı yayınlanacak

Boyabat güreşleri TEK RUMELİ TV'den canlı yayınlanacak

Boyabat güreşleri TEK RUMELİ TV'den canlı yayınlanacak

Karadeniz Bölgesinin en büyük güreş organizasyonu ve Kırkpınar Güreşlerinin rövanşı olarak kabul edilen Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin tarihi belli oldu.
 
Türkiye’de Karadeniz Bölgesinin en büyük güreş organizasyonu ve Kırkpınar Güreşlerinin rövanşı olarak kabul edilen Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri 20 Ekim Pazar günü yapılacak.

Boyabat Belediyesinin düzenlediği Geleneksel Boyabat Yağlı Güreşleri'nde Türkiye'nin ünlü pehlivanlarından 40'a yakın baş pehlivan kol bağlayacak.

2019 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz'ün de kol bağlayacağı Boyabat Belediyesi Yağlı Başpehlivan Güreşleri, güreşin değişmeyen adresi TEK RUMELİ TV'den canlı yayınlanacak.

Her yıl olduğu gibi tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinin rövanşının yine Boyabat’ta yapılacağını ifade eden Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, ” Kırkpınar’ın rövanşı Boyabat Er Meydanı’nda yapılıyor. Güreşlerimiz kıran kırana mücadelelere sahne oluyor. Ata sporumuz olan yağlı güreşleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen güreş severler izleme imkânı bulacak. Boyabat güreşlerini izleme fırsatı ve imkânı bulamayan güreş sever kardeşlerimizde “TEK RUMELİ TV” den canlı olarak izleyebilecekler.” dedi.

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı ayrıca gurbette olan Boyabatlılara da bir çağrıda bulunarak, “Doğduğunuz yerler sizlerle daha güzel ve daha değerli” gurbetçi hemşerilerimi de Boyabat güreşlerine davet ediyorum. Gelmeniz bizleri mutlu edecektir ” diye konuştu.

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18