ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Belediyemize Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül

Belediyemize Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül

Belediyemize Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen "2018 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda belediyemize, "Eski Belediye Binası ve Kasaplar Çarşısı Yenileme Projesi" nedeniyle Uygulama Ödülü verildi.
 
Tarihi Kentler Birliği ödülün veriliş gerekçesinde " Boyabat Belediyesine; küçük ve ölçülü müdahalelerle kent merkezinde önemli bir odak yaratmayı başaran, kentin kamusal kullanımlarını desteklerken kültür alt yapısını da güçlendiren projelerinden dolayı uygulama ödülü verilmiştir." denildi. 

Ödül töreni,  6-8 Kasım'da Antalya'da gerçekleştirilecek YAPEX Restorasyon Fuarı sırasında gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanımız Çakıcı: Bu  başarı Boyabat'ın başarısıdır

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Boyabat Belediyesi olarak üyesi olduğumuz Tarihi  Kentler Birliği’nin 2018 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda, “Eski Belediye Binası ve Kasaplar Çarşısı Yenileme Projesi” ile  katılan belediyemize “Uygulama Ödülü” verildi. Bu kadar doğru ve güzel şeylerin olduğu ilçemizde başarının gelmemesi mümkün değil. Biz bu güzel hizmetleri hemşerilerimizin desteğiyle yapıyoruz. Tüm Boyabat halkına teşekkür ediyorum. Bu başarı sadece bizim değil. Bize inanan bizimle yol yürüyen bütün Boyabat halkının başarısıdır. "dedi.

Başkanımız Çakıcı, kendilerini ödüle takdir eden sayın jüri üyelerine, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin GÜNGÖR’e, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve  ÇEKÜL Vakfı Başkanı Sayın Prof.Dr.Metin SÖZEN’e,  çalışmayı projelendiren Proje  Koordinatörü Sayın Raif TOKEL’e ayrıca teşekkür etti.
 

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18