ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Boyabat'ta Geleneksel Okçuluk Toyu

Boyabat'ta Geleneksel Okçuluk Toyu

Boyabat'ta Geleneksel Okçuluk Toyu

Belediyemizin ev sahipliğinde Gazanfer Boyabat Geleneksel Okçuluk Toyu, 28 Haziran Cuma günü İnönü İlkokulu Bahçesinde Saat:09.00’da düzenlenecek törenle start alacak.

Düzenlenecek olan turnuvaya bir çok sporseverin katılması bekleniyor.

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "Geleneksel okçuluk Türkiye’de son yıllarda büyük ilgi görmeye başladı. Türkiye’nin birçok şehrinde turnuvalar düzenlenmektedir. Adeta festival havasında organize edilen turnuvalara vatandaşlar büyük ilgi göstermektedir. Ata yadigarı geleneksel okçuluk sporunu Boyabat'ta her kesimden insana tanıtmak istiyoruz. Boyabat'ta bu alanda büyük bir toy kuruyor ve geleneksel hale getirmek için çalışma yürütüyoruz. İnşaallah başarılı olur ve hedefi ya Hak diyerek 12'den vururuz" diye konuştu.

Belediyemiz Basın-Halkla İlişkiler Bürosu tarafından yapılan açıklamada, "Belediyemiz tarafından 28-29-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan "1. GAZANFER BOYABAT GELENEKSEL OKÇULUK TOYU" Saat:09.00-18.00 arası ziyaret edilebilecektir. Tüm halkımız davetlidir. Müsabakalara katılmak isteyenler Başvuru Formunu Belediyemiz Resmi İnternet Sitesinden temin edebilirler" denildi.
 

 

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18