ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Belediyeler zarara uğratılıyor

Belediyeler zarara uğratılıyor

Belediyeler zarara uğratılıyor

Son yıllarda belediyecilik anlayışında Boyabat'ta önemli gelişmeler yaşanırken, şehir merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların oylarını köylere almaları, İller Bankası'ndan alınan ödeneğin düşmesiyle birlikte belediye hizmetlerinde düşüşe neden oluyor.

İlçenin merkez nüfusunun 28 bin görünmesine karşılık, 40 bin civarında kişiye hizmet götürdüklerini ifade eden Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, bunun da belediyeye ekstra külfet getirdiğinin altını çiziyor. Bu mağduriyetleri yaşamamak için, bu konumda olan vatandaşlardan ikametlerini kendi sorumluluk sınırları içerisine, Boyabat ilçe merkezine aldırmasını istiyor. 

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "Bu nedenle İller Bankasından nüfusa göre aldıkları payın düştüğüne dikkat çekerek, "Adrese Dayalı Nüfus Sistemi'ne göre nüfusumuzun düşük görünmesi İller Bankasından aldığımız payı azaltıyor. Bu durum belediye gelirlerimizde kayıplar yaratıyor. Belediyemiz zarara uğruyor. Şehrimizde ikamet ettiği halde nüfus kayıt sisteminde başka yerlerde kaydı bulunan vatandaşlarımız, yanlış beyanda bulunma suçu işlemenin yanında, şehrimizdeki diğer vatandaşlarımıza da haksızlık etmektedirler. Onların da haklarını yemekteler. Bu durum etik ve ahlaki değil. Çünkü hak etmedikleri hizmetlerden yararlanmaktadırlar. Bunun yanında halka verilecek hizmetlerin seviyesinin düşmesine de neden olmaktadırlar ." dedi. 

Başkanımız Çakıcı, vatandaşların kayıtlarını ikamet ettikleri yerlere aldırmalarının mağdur olmamaları için önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18