ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

15 Temmuz Gazisi Safiye Bayat, Boyabat'ta

15 Temmuz Gazisi Safiye Bayat, Boyabat'ta

15 Temmuz Darbe girişimine karşı en ön safta mücadele edenlerden biri oydu. Darbe girişimini haber alınca evinden çıktı. Boğaziçi Köprüsüne gitti tankların üzerine yürüdü. Tanklara tek başına direndi. 

Tanklara direnen kadın kahraman 15 Temmuz Gazisi Safiye Bayat Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı'nın misafiri oldu.

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı'yla makamında görüşen Bayat o gece yaşadıklarını anlattı.

Bayat, 15 Temmuz gecesinin Türkiye tarihi için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

'15 Temmuz gazisi olarak gazaya yürümüş, şehitlik mertebesine bir tık kalmış bir kardeşinizim.' diyen Bayat, şöyle konuştu:

'15 Temmuz, kimilerine göre bir kalkışmanın, bir darbenin gecesi olabilir. Lakin bizim için Allah'ın inayetiyle bize bahşedilmiş kutlu bir doğumun düğün gecesidir. Çünkü inananların zafer kazandığını ayetle sabitleyip taçlandırmış olduk. Biz bundan önce darbe yapanlara nasıl cevaplar verdiğinizi bilmeyenlerin evlatlarıyız, evet doğrudur. 93 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir sürü darbelere tanıklık etmiş bu milletin evlatları olarak, darbeye dur diyememiş dünün evlatlarının çocukları bugün bizler, bu milletin artık küllerinin silkelendiği, imanının ortaya çıktığı bir güne uyanmışızdır.'

Bayat, kendisine şehitlik mertebesinin nasip olmadığına işaret ederek, 15 Temmuz'da yaşadıklarının kendini maddi manevi doyurduğunu ifade etti.

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18