ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Hayvan dostu belediyeyiz

Hayvan dostu belediyeyiz

Boyabat’da hayvanların korunması ve bakımına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiren Belediyemiz vatandaşın takdirini topluyor.

İlçede sokak hayvanlarıyla ilgili bir çok yeni projeyi hayata geçiren Boyabat Belediyesi, il sınırları içerisinde ki en modern ve en sağlıklı hayvan barınağı projesini hayata geçirmek için büyük çaba gösteriyor. Ayrıca Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğü de hayvan dostlarına yönelik örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarının; tedavi, kontrol, beslenme, aşı, kısırlaştırma vb. işlerinin yürütülmesi ve takip edilmesi için Denge Veterinerlik Hizmetleri ile imzalan protokole bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

KEDİ BESLENME VE SIĞINMA EVLERİMİZ VAR

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı; "Şehrin farklı yerlerine kurulan kedi beslenme ve sığınma evlerinde, sokakta yaşayan çok sayıda kediye beslenme ve barınma imkanı sağlanmaktadır. Boyabat genelinde şu anda 30 adet kedi beslenme ve sığınma evi mevcuttur. Bu evlere kış aylarında yiyecek konularak aç kalmamaları sağlanmaktadır. Mahallelerdeki parklara yerleştirilen bu evlerin sayısının çoğaltılması için de çalışmalarımız sürmektedir." dedi.

KÖPEK SULUĞU ŞEHRİN HER YERİNDE

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "İlçenin muhtelif yerlerine hayvanların su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hayvan sulukları konulduğunu belirterek, biz hayvan dostu bir belediyeyiz. Bırak insanın, hayvanın bile içtiği suyun sorumluluğu bizde. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Köpek, kedi, kuş ve diğer sokak hayvanlarının barınması ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Çabamız tüm canlılar için" diye konuştu.

SİYASİ ÇIKARLARA ALET EDİLMESİ ÜZÜCÜDÜR

İlçede ki köpek ölümleriyle herhangi bir ilgileri olmadığını da belirten Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı şunları söyledi: “Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvanseverlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir” sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18